Umieszczenie seniora w domu opieki — czy warto?

Jeremi Kalinowski 2022-10-20 0 komentarzy
Umieszczenie seniora w domu opieki — czy warto?

Wraz z wiekiem osoby starsze często wymagają całodobowej opieki, co wynika z ich pogarszającego się stanu zdrowia czy przebytych operacji. Niestety nie zawsze możliwe jest zabranie seniora do własnego mieszkania i zapewnienie odpowiednich warunków. Przykładem może być stan leżący chorego czy demencja starcza, w przypadku której dana osoba nie powinna pozostawać sama przez dłuższy czas. W wielu sytuacjach konieczne jest także podawanie zastrzyków lub kroplówki, a z tym nie każdy jest w stanie sobie poradzić samodzielnie. Jak więc widać dla niektórych umieszczenie bliskiej osoby w domu seniora jest wręcz koniecznością oraz jedyną opcją, by zapewnić choremu jak najlepsze warunki. Należy również pamiętać, że pobyt w takim miejscu może być krótko- lub długoterminowy. 

Dom opieki — na jakie warunki można liczyć?

Każdy ośrodek proponuje nieco inną ofertę, dlatego warto dokładnie zapoznać się z usługami świadczonymi przez lokalne domy seniora. Na stronie villapeonia.pl można znaleźć informacje na temat prywatnego domu opieki zlokalizowanego w Łodzi. W obiekcie panują kameralne warunki, ponieważ wewnątrz przebywa jedynie kilkunastu podopiecznych. To sprawia, że opiekunowie są w stanie zadbać we właściwy sposób o każdego chorego. Do placówki przyjeżdża regularnie lekarz oraz możliwe są wizyty członków rodziny. 

Podopieczni biorą udział w różnego rodzaju zajęciach — rehabilitacyjnych, muzycznych i plastycznych, a także mogą korzystać z prywatnej biblioteki i spędzać wspólnie czas w salonie z kominkiem.

Jeżeli artykuł przypadł Ci do gustu, zostaw nam pozytywny komentarz!