Ubezpieczenie w Szwajcarii - dlaczego jest tak ważne?

Izabela Nowicka 2022-02-18 0 komentarzy
Ubezpieczenie w Szwajcarii - dlaczego jest tak ważne?

Wszystkie osoby wybierające się do Szwajcarii muszą liczyć się ze znacznie wyższymi cenami w porównaniu do Polski. Z tego względu podstawową kwestią jest wybór najlepszego ubezpieczenia. Turyści przyjeżdżający do tego kraju na wakacje decydują się często na tak zwaną polisę turystyczną. W tym przypadku firmy ubezpieczeniowe biorą na siebie zarówno koszty wizyt w publicznych przychodniach, jak i prywatnych. Opłacają transport medyczny, a nawet przewóz chorego do Polski. Niejednokrotnie przedstawiciele biur pomagają w znalezieniu najlepszego lekarza i umówieniu wizyty domowej,  co stanowi duże odciążenie dla osób, które nie znają dobrze języków obcych. Dokładnie opisują specjalistom sytuację, w jakiej znajduje się klient i kierują go do odpowiedniej przychodni czy szpitala.

Obowiązkiem każdej osoby przebywającej w Szwajcarii jest posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego, które daje możliwość otrzymania pomocy od lekarza pierwszego kontaktu. Natomiast obcokrajowcy niemający stałego zatrudnienia lub niepracujący na cały etat powinni pamiętać również o ubezpieczeniu od wypadków. Pakiety te bywają uzupełniane o składki w Kasach Chorych, które są dobrowolne. Szeroką wiedzę na temat podobnych zagadnień ma specjalistka prowadząca biuro Ubezpieczenia Zdrowotne w Szwajcarii Agnieszka Sankowska.

Współpracuje ona z klientami mającymi różne potrzeby i dopasowuje ofertę do sytuacji, w jakiej się znajdują. Zainteresowani wybierają chętnie ubezpieczenie w Szwajcariiw formie pakietu, na który składają się darmowe badania okresowe, dostęp do opieki medycznej na terenie całej Szwajcarii, możliwość samodzielnego wyboru lekarza, szpitala lub przychodni, transport medyczny helikopterem i karetką czy też  refundacja sprzętów medycznych.

Jeżeli artykuł przypadł Ci do gustu, zostaw nam pozytywny komentarz!