Stomatologia estetyczna - co może zaproponować dentysta z Krakowa?

Małgorzata Michalak 2022-12-04 0 komentarzy
Stomatologia estetyczna - co może zaproponować dentysta z Krakowa?

Wszystko zależy od stanu wyjściowego zębów, choć warto pamiętać, że nawet jeśli jest on kiepski, wcale nie zawsze oznacza to konieczność wykonania wielu zabiegów i długiego oczekiwania na efekty, a także poniesienia wielkich kosztów. Można bowiem znaleźć takie zabiegi, które korygują wiele defektów uzębienia jednocześnie. Osobom z takimi problemami zaprezentowany na stronie kaleta-dentystyka.pl dentysta z Krakowamoże zaproponować między innymi założenie koron. Jest to rozwiązanie stosowane także w przypadku zniszczenia zębów, na przykład ich starcia się na skutek zaawansowanego wieku pacjenta czy innych uszkodzeń. Korony pomagają też korygować wygląd zębów mniejszych niż pozostałe bądź ukrywać pęknięcia albo ukruszenia.

Podobne działanie mają licówki, które jednak odznaczają się inną budową - są to cienkie płatki przyklejane na przednie powierzchnie zębów. We wskazanym gabinecie wykonuje się je z kompozytu, co sprawia, że zabieg jest tańszy niż w przypadku licówek porcelanowych. Warto przy tym wiedzieć, że rozwiązanie to można wykorzystywać na różne sposoby, na przykład ukrywając w ten sposób mankamenty pojedynczych zębów czy ich wybranej liczby. Poza tym licówki mogą ukryć lekkie wady zgryzu czy przerwy między zębami.

Najszybszym rozwiązaniem dla osób chcących olśniewać uśmiechem jest zaś wybielenie zębów. Zanim jednak będzie można przeprowadzić taki zabieg, najpierw trzeba wyleczyć wszystkie ubytki, wymienić nieszczelne wypełnienia na nowe, a także wyleczyć ewentualne choroby dziąseł.

Jeżeli artykuł przypadł Ci do gustu, zostaw nam pozytywny komentarz!