Co składa się na narzędzia warsztatowe?

Kacper Ziółkowski 2022-11-25 0 komentarzy
Co składa się na narzędzia warsztatowe?

Specjaliści zajmujący się diagnostyką i naprawą samochodów używają wielu narzędzi. Powinny być one nienagannej jakości, tak by nie niszczyły się pod wpływem nacisków czy częstego użytkowania. Pracownicy korzystają między innymi ze sprzętów diagnostycznych, dających szansę przeprowadzenia oceny stanu technicznego samochodu i wdrożenia stosownych napraw. Składają się na nie testery akumulatorów, mierniki ciśnienia oraz urządzenia służące do kontroli zużycia łożysk czy badania układu napędowego bądź hamulcowego. W warsztatach nie może zabraknąć także akcesoriów niezbędnych do wymiany smaru lub liczników. Za najprostsze i jednocześnie najtańsze uznaje się narzędzia ręczne, wykorzystywane zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów.

Dzieli się je na narzędzia główne i pomocnicze. Pierwsze z nich służą do montażu części, natomiast drugie wspomagają tego typu czynności. Są to między innymi ściągacze, wkrętaki, klucze, napinacze i blokady rozrządu. Mechanicy korzystają także z akcesoriów umożliwiających wymianę zużytych opon, co oznacza, że nabywają wytwornice, rozpieracze oraz wyważarki. Ponadto dysponują nożami przeznaczonymi do cięcia kabli, materiałami izolacyjnymi oraz akcesoriami lakierniczymi, takimi jak taśmy czy papiery ścierne.

Wysokiej jakości narzędzia warsztatowe można nabyć w przedsiębiorstwie Bau-Tec. W katalogu firmy zaprezentowano między innymi klucze nasadowe, używane do przykręcania i odkręcania śrub. Składają się one z kilku elementów, takich jak pokrętło do nasadek, trzpień z uchwytem w różnych kształtach, oraz nasadka z otworem  sześcio- bądź dwunastokątnym. Niektórzy decydują się na zakup dodatkowych przedłużek, przegubów i zabieraków, ułatwiających przeprowadzanie napraw.

Jeżeli artykuł przypadł Ci do gustu, zostaw nam pozytywny komentarz!