Dlaczego warto znać angielski biznesowy?

Izabela Nowicka 2019-04-13 0 komentarzy
Dlaczego warto znać angielski biznesowy?

Kluczem udanej sprzedaży produktów, świadczenia usług, pozyskiwania klientów czy nawiązywania relacji z kontrahentami jest komunikacja. Od komunikacji zależy sukces właścicieli firm, od komunikacji zależy sukces każdego z ich pracowników. Coraz częściej słyszy się parafrazę słynnej maksymy Kartezjusza, która w XXI wieku mogłaby brzmieć: „komunikuję, więc jestem”.

Należy więc dbać o umiejętności komunikacyjne, interpersonalne. Ale przecież we współczesnym świecie coraz częściej przepływ towarów i usług jest wewnątrzwspólnotowy (w ramach Unii Europejskiej) czy wręcz globalny. Stąd jednym z podstawowych wymogów w bardzo wielu branżach, nawet na niższych stanowiskach, jest znajomość języka obcego. A jaki język pełni od dekad rolę międzynarodowego? Oczywiście angielski.

W dobie Internetu język jest potrzebny nie tylko do bezpośrednich spotkań, jak dawniej, ale również do prowadzenia rozmów handlowych, negocjacji czy wymiany informacji gospodarczych. Z tego względu zdecydowanie warto być biegłym w angielskim biznesowym mowie i piśmie. Jasne, jest wiele miejsc na świecie (a nawet w Europie), gdzie język angielski nie jest używany na masową skalę, ale z pewnością w biznesie jest podstawą. Nie tylko dla Amerykanów, Australijczyków czy Brytyjczyków, lecz także Chińczyków czy wielu innych nacji.

Dlatego warto sprawdzić profesjonalny kurs dla firm – biznesowy angielski w Poznaniu proponuje Ling Project. To firma, która oferuje nie tylko kursy, ale również tłumaczenia i konsulting językowy. Angielski dla biznesu zwiększa biegłość zarówno w mowie, jak i piśmie, przybliżając branżowy żargon czy sformułowania używane w zawodowych kontaktach na całym świecie.

Certyfikat znajomości języka angielskiego jest bardzo cennym punktem w CV i znacznie wpływa na rozwój kariery zawodowej. Pozwala także rozwijać się firmom.

Jeżeli artykuł przypadł Ci do gustu, zostaw nam pozytywny komentarz!